فیلم The Big Lebowski برای من یک قرص آرامش بخش است

سلام عزیزان

امروز میخوایم در مورد فیلم The Big Lebowski صحبت کنیم.

این فیلم سال ۱۹۹۸ توسط برادران Coen ساخته شده و تا حالا چندین بار دیدم.

لبوفسکی بزرگ فیلمیه برای لحظاتی که افکار استرس زا و ناامید به ذهنتون میاد. وقتی که حس می کنید دنیای اطراف بهتون فشار میاره و دنبال یه دلیل برای قانع کردن خودتون و بی توجهی به اون می گردید, به تماشای فیلم لبوفسکی بزرگ بنشینید.

شخصیت اصلی فیلم (Dude) که انواع مشکلات روی سرش خراب می شه و باز هم با این وجود لحظه ای غمگین نمیشه و چیزی به دل نمی گیره، دوستایی داره که همه چیز رو به مسخره می گیرن و اوضاع رو از اونی که هست بدتر میکنن, ولی باز هم ذهنش رو پریشان نمی کنه و راحت از مسئله میگذره.

نکات جالب فیلم که من رو خیلی مشتاق به خودش کرده اینه که

اول از همه دانی (شخصیت سوم) خبری از داستان Dude نداشت و یکم دیر میرسه, اما وقتی Dude داره داستان رو تعریف میکنه اون مشتاقه تا وارد داستان بشه ولی کسی براش توضیحی نمیده, بهش میگن باید از همون اول میومدی گوش میدادی. تا آخر فیلم هیچوقت داستان رو براش توضیح نمیدن و همیشه سوال میپرسه. من این قسمت رو خیلی دوست دارم.

مالک خونه ای که Dude داخل اون زندگی میکنه, یه هنرمند نمایش تئاتر هست که Dude رو به تئاترش دعوت میکنه. Dude هم بخاطر اینکه نخواد اجاره خونه رو بده به این نمایش میره ولی با دوستانش داخل سالن نمایش کلی حرف میزنند و زیاد توجه نمیکنند.

پلیسی که دنبال دزد ماشینه خیلی باحاله. Dude درخواست میکنه که لطفا سرنخی از ماجرای این دزدی پیدا کنید. بیننده انتظار داره پلیس بگه چشم ما حتما پیگیری میکنیم ولی پلیس شروع میکنه به مسخره کردن Dude .

بهترین سکانس فیلم وقتیه که Walter سرنخی از دزد پیدا میکنه و میرن خونه طرف، وقتی Walter پدر اون رو میبینه که نمیتونه حرکت کنه و با دستگاه های پزشکی هنوز زندست ناراحت میشه و با احساسات صحبت میکنه ولی وقتی پسره میاد با اون صحبت میکنن و اعصابشون به هم میریزه و Walter میره بیرون تا شیشه های ماشینشو خرد کنند ولی بعد متوجه میشن که … در فیلم ببینید.

دیدن این فیلم رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید

 

برای دانلود ویدیوی پایین کلیک کنید

لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت شخصی حسین هادی پور