نقد و بررسی فیلم روزی روزگاری در هالیوود

سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان.

فیلمی دیگر از کارگردان کاربلد (تارانتینو) و بازیگران فوق العاده آن.

قصد ندارم تو این مطلب داستان فیلم رو لو بدم، فقط میخوام قبل از اینکه فیلم رو نگاه کنید به چند نکته مهم اشاره کنم تا مشکلی براتون پیش نیاد و بتونید از فیلم لذت ببرید.

سبک این فیلم کمدی تاریک هست و قرار نیست در هیچ فریمی از فیلم شما رو ناراحت کنه.

قبل از اینکه فیلم رو ببینم، خوانده بودم که سبک فیلم کمدی هست ولی چون اسم تبهکار مشهور، چارلز منسن رو شنیده بودم انتظار داشتم قسمتی از فیلم کاملا جدی و حتی ناراحت کننده باشه.

وقتی تارانتینو خبر داده بود که فیلم جدیدش در مورد چارلز منسن میباشد، فکر کردم حداقل چند سکانس بلند این فیلم مربوط به آن میباشد، ولی فقط چند دقیقه شاهد حضور اون بودیم.

تو این فیلم از شخصیت بروسلی استفاده شده که مشکلاتی پیش آمد. صحنه ای جذاب که بروسلی داره با کلیف (برد پیت) دعوا میکنه و کلیف یجورایی بروسلی رو شکست میده. بیشتر منتقدان و بینندگان این فیلم نظر داشتن که در این فیلم بروسلی رو تحقیر کردن. بعضی ها میگن بخاطر نژاد پرستی بوده، اما عده ای نظر دارن که همسر بروسلی در کتابش نوشته که، بروسلی گفته بود من میتونم محمد علی کلی رو شکست بدم، پس بخاطر همین همه فکر میکنن هالیوود و تارانتینو داره بروسلی رو مغرور و ضعیف نشون میده.

تو این فیلم همه بازیگر ها عالی هستند و یجورایی همه آن ها میدونن دارن برای کی کار میکنن.

زمان این فیلم برای پخش در سینما بخاطر خسته نشدن بیننده ۲ ساعت و نیم میباشد ولی بیشتر صحنه های آن، از جمله صحنه بسیار زیبای رقص ریک دالتون (دی کاپریو) حذف شده که باید منتظر نسخه کامل بلوری باشیم.

موزیک های فیلم فوق العاده هستند. یکی از شگردهای معروف تارانتینو پیدا کردن موسیقی مناسب برای هر صحنه و استفاده کردن از آن ها در حین فیلمبرداری میباشد. این کار باعث میشه بازیگر ها بتونن خیلی خوب با موسیقی ارتباط برقرار کنن و یجورایی با اون برقصن. من از این کار تارانتینو واقعا لذت میبرم.

پایان فیلم اون چیزی نبود که همه انتظار داشتن. پایان رو توضیح نمیدم ولی شما شاهد یک پایان خشن و جذاب هستید. دقیقه های آخری فیلم نکات مهمی داره که باید با دقت به آن نگاه کنید تا متوجه بشید.

این فیلم رو با دقت نگاه کنید تا لذت ببرید.

موفق باشید.

پوستر فیلم روزی روزگاری در هالیوود
لینک کوتاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت شخصی حسین هادی پور