همه دوست دارند جوکر باشند

سلام عزیزان

جوکر چند تعریف داره، ولی تعریف من از جوکر اینه :

کسی که دوست داره به همه خوبی کنه و با کاراش بقیه رو خوشحال و بخندونه، ولی بقیه از خوبی اون سوء استفاده میکنن و بهش ضربه میزنن. این شخص کم کم حالش از این اوضاع بهم میخوره و دست به کارهای خطرناک میزنه.

شرایط محیط هم خیلی مهمه و روی روحیه شخص تاثیر خیلی زیادی داره.

وقتی هیچکس کارشو درست انجام نمیده، وقتی همه دنبال منفعت خودشونن، وقتی برای موفقیت تلاش میکنی ولی بعضی ها نمیزارن بهش برسی، وقتی فکر میکنی هیچی سرجای خودش نیست، اون موقع دلت میخواد یک جوکر باشی.

تقریبا میشه گفت خیلی ها هستن که همچین حسی دارند.

حالا اگه دوست دارین داستان زندگی یک جوکر رو ببینید، حتما فیلم Joker به کارگردانی Todd Phillips و با بازی فوق العاده Joaquin Phoenix رو ببینید.

این فیلم برای اولین بار در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شد که توانست جایزه شیر طلایی بهترین فیلم رو کسب کنه.

موفق و پیروز باشید.

لینک کوتاه:

One thought on “همه دوست دارند جوکر باشند

  1. بهار امسال با یکی از دوستان در مورد خوبی کردن صحبت کردیم. صحبت من سر این بود که طرف حساب خوبی خداست. یعنی اگه بخاطر خدا به کسی خوبی کنی منطقی و عقلانیه چون هم خدا خیلی خیلی بیشتر از افراد جبران میکنه و هم اینکه مردم نامردن و فراموش کار یا اذیتت میکنن یا اونجور که باید و شاید جبران نمی کنند برات.. پس عقل حکم میکنه برای خدا به مردم خوبی کنی که خدا بهترین پاداشها رو تو این دنیا یا اون دنیا برات کنار بزاره.
    اما دوست ما حرف خوبی زد. گفت این نوع کمک کردن رو بهش میگن اصطلاحا “تو نیکی می کن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز”… این نوع خوبی کردن خوبه … خیلی خوبه ولی یه نوع خوبی کردن هم هست که از اون خوب تره ا.ن هم عادت به کرم و خوبیه… یعنی خوبی بدون چشم داشت که از خصوصیت های خدا و معصومین علیه السلام هست… چون مثلا وقتی خدا خوبی مینه بنده اصلا در توانش نیست بتونه جبران کنه… بنابراین خدا اصلا انتظار جبران نداره… ولی خدا عادتش کرامت و احسان و خوبیه و هر کس که اینجور عادت کنه مثل خدا، قطعا خدا پاداشش چیزی فراتر از حد تصوره
    عادت به خوبی رو میگن خوبی بدون چشم به جبران توسط اون شخص یا خدا…
    وَ فِعْلُكُمُ الْخَيْرُ وَ عَادَتُكُمُ الْإِحْسَانُ وَ سَجِيَّتُكُمُ الْكَرَمُ…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت شخصی حسین هادی پور